niedziela, 22 stycznia 2017

[Recenzja książki] Lauren Scruggs - "Twoje piękne serce"

Autor: Lauren Scruggs
Tłumaczenie: Krzysztof Mazurek
Tytuł: Twoje piękne serce
Gatunek: Literatura psychologiczna
Wydawnictwo: Dreams
Ilość stron: 280
Premiera: 12 lutego 2016
Opis: Czy pragniesz czuć się piękną, kochaną i akceptowaną? Lauren wie, jak trudno walczyć z brakiem pewności siebie i poczuciem zagubienia. Kiedy w wyniku uderzenia śmigłem samolotu straciła lewą rękę i oko, jej tożsamość, przyszłość i wiara w miłość Boga zostały poddane próbie. Bała się, że już zawsze będzie czuła się okaleczona. Jednak w najczarniejszej godzinie Bóg pokazał jej czym jest i skąd..
[lubimyczytac.pl]

Wielu ludzi na świecie zaznało cierpienia. Byli tacy, którzy śpieszyli im z pomocą, ale byli też tacy, którzy z chęcią dokopaliby im jeszcze bardziej. Każdy z nas ma prawo do szczęścia, ale co wtedy, kiedy wydarzy się coś okropnego, coś co sprawi, że wszystko straci swój sens? Recepta jest prosta… Trzeba wykorzystać najlepiej to, co  nam pozostało. Musimy uczynić wszystko, co w naszej mocy, aby żyło nam się lepiej. Dostrzegajmy coś wielkiego, nawet w tych najmniejszych rzeczach.
Z budowaniem życia od początku zmagała się bohaterka „Twoje piękne serce” – Lauren. W wyniku wypadku straciła rękę, a jej twarz została okaleczona. Wydawałoby się, że już nic dobrego jej nie spotka. Tracąc wiarę, utraciła szansę na odbudowanie czegoś swojego życia. Dlatego  wzięła się w garść i  stworzyła przewodnik, który podpowiada nam jak żyć. Lektura składa się z 31 lekcji, ukazującym piękno naszego życia. Pokazują jak czerpać z niego najwięcej.
Na samym początku książki zawarta jest instrukcja jak ją czytać oraz cenne uwagi, co do zawartości. Nie ma dysproporcji pomiędzy rozdziałami. Każdy następny jest tak samo ważny jak poprzedni. Uważam, że lektura od początku do końca jest przemyślana.
Po raz pierwszy czytałam tego typu książkę. Nie jest to na pewno powieść, ani autobiografia. Użycie słowa przewodnik najtrafniej pokazuje co to za typ lektury. Nie jest ona łatwa, porusza trudne zagadnienie. Autorka przedstawia fragmenty ze swojego życia. Dodatkowo opisuje trudności innych ludzi. Warto podkreślić, że do każdej historii dodany jest fragment z Pisma Świętego oraz komentarz od autorki.
Podczas czytania, nie rzuciły mi się w oczy żadne błędy. Książka napisana jest łatwym językiem, co  nie postanowi problemu w odbiorze. Rozważania w niej zawarte dotyczą życia i szczęścia człowieka, czyli spraw, które dotyczą nas na co dzień. Charakterystyczne jest to, że nie da się  o niej zapomnieć, zostawia po sobie trwały ślad w naszej głowie. Zmusza do przemyśleń. Być może niektórzy rozważania na ten temat życia odkładają w nieskończoność, ale po tej lekturze będziemy zmuszeni to zmienić.
Czytając, współczułam bohaterom. Miałam wrażenie, że utożsamiam się z konkretnymi bohaterami i wiem co czują.
Tytuł nie jest mylący. Nawiązuje do wartości, która ma nam pokazać coś pięknego. Nawet jeśli wydaje się nam, że wszystko jest już stracone, warto z tego nie rezygnować, próbować to zmienić.
Książkę najlepiej czyta się pod kołderką w towarzystwie ciepłej herbaty. Jest idealna na zimne wieczory. Wydaje mi się, że niezależnie od tego, jaki człowiek jest, co posiada bądź co stracił, znajdzie fragment dla siebie. Może ta książka czeka właśnie na ciebie. Nie wahaj się, sięgnij po nią! Sam się przekonaj. Odnajdziesz w sobie siłę, by pokonać przeciwności losu.

Ocena: 7/10

STREFA CYTATÓW:
Piękne serce wie, że nie można zrobić niczego, czego Bóg nie mógłby naprawić. Nie da się wyjść poza jego objęcia.

6 komentarzy:

 1. No jak pod kołderkę i z ciepłą herbatą to zdecydowanie lektura dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze ciekawią mnie książki, w których bohaterzy nie akceptują siebie. Lubię widzieć ich przemiany i siłę. Poza tym to bardzo budujące widzieć, jak ktoś bierze sprawy w swoje ręce i nie patrzy na przeciwności losu.

  Pozdrawiam, Oliwia Zjadam Szminkę

  OdpowiedzUsuń
 3. Przewodnik od czasu do czasu trafia w moje ręce. Skoro ten warto przeczytać, to może kiedyś się z nim spotkam :)
  PS macie cudny baner główny!:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem, czy to książka dla mnie, ale jeszcze pomyślę nad nią.
  Widzę zmiany u Was! I to bardzo ładne. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi na bardzo wartościową lekturę, kiedyś postaram się po nią sięgnąć :)
  Pozdrawiam i obserwuję, jeszcze tu wrócę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się intrygująco. Opis i recenzja mnie bardzo przekonują! :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarz :)